Malaysia Digital Film Award & Young Filmmaker Forum 2019

Malaysia Digital Film Award & Young Filmmaker Forum 2019

Kuala Lumpur Film School
FINAS Malaysia

Young Filmmaker Forum 2019 & YFF
Malaysia Digital Film Award 2019 – MDFA

Program MDFA Dan YFF Ini Di Anjurkan Setiap 2 Tahun Sekali Bertempat Di Studio Finas Ulu Kelang. Di Sinilah Penghargaan Dan Pengiktirafan Diberikan Kepada Penggiat-Penggiat Filmmaker Dalam Industry Kreatif Malaysia Yang Terdiri Daripada Belia-Belia Anak Muda Dalam Penghasilan Seperti Short Film
( Film Pendek ), Dokumentary, Dan Pelbagai Lagi. Juga Di Titik Beratkan Dari Segi Penghasilan Latar Yang Menyokong Hasil Sesuatu Karya Yang Berkesan

Calon-Calon Kategory Yang Dipertandingkan Dalam M.D.F.A 2019 Tahniah Diucapkan Kepada Peserta-Peserta Yang Bertanding Dalam Malaysia Digital Film Award 2019

Here is the list of nominees for the 2019 Malaysian Digital Film Awards – MDfA.

Best Digital Feature Film
– Dia dan Ia (Abel Felix dan Elvyana Elsa)
– Motif (Farah Al-Amin and Muhammad Bahir)
– Shadowplay (Isazaly Isa, Ken Petrie, Radhi Khalid and Tony Pietra Arjuna)

Best Digital Short Film
– Kampung Tapir (Ooi Wei Seng)
– Ninavau (Muzzamer Rahman and Nadira Ilana)
– The Masseuse (Edward Lim and Tan Ce Ding)
– The Dying Artist (Mary Grace Liew)
– Weeping Birds (Lindsay Tan)

Best Digital Documentary
– A village life fulfilled, a man made complete (Beh Chun Chee)
– Aku Mau Skola (Nathan Tharmalingam)
– Dark Drawings Unpacked (Mastura binti Abdul Rahman)
– Story Behind the Wall (Tay Sheik Er)
– Wave of Saviour (Lambaian Penyelamat) (Desti Kurnia P.)

Best Digital Animation Film
– Batik Girl (Irwan Junaidy)
– Cikgu Hana (D-Ni)
– Legend of Ancient Borneo (Sinn Chun Hou)

Best Digital Music Video
– Anonymous by JiN Chen (JiN Chen)
– Crazy by Heerraa (Rammyasheiny and Thiviya Balakrishnan)
– Melangkah by Jocelyn Lee (Kong Chee Khong)
– Mother’s Love by JiN Chen (JiN Chen)
– Mystery Girl by Shadow Puppet Theatre (Dzulfadli bin Hj. Ibrahim)

Best Video Produced for the Internet
– Bau, Gold Town of Sarawak (Carmen Toh Su Hua)
– Borneo Avatar (Carmen Toh Su Hua)
– En Qing | Grateful to You (CK Kong)
– This is my home, Sibu (Carmen Toh Su Hua)
– Why Limit Yourself (Charisa Pung)

Best Public Service Announcement
– Maya (Akhmal bin Khalil)
– Nantilah (Agensi Kaunseling dan Pengurusan Kredit)
– Projek Raya Azim dan Adik (Agensi Kaunseling dan Pengurusan Kredit)
– Semua Tentang Syawal (Agensi Kaunseling dan Pengurusan Kredit)
– Tunggu Sekejap (Mohd Rizal Jaapar and Sukmamurni Abdul Manaf)

CGI & VFX Innovation
– 2070 (Dennis Vissa a/l Eh Run)
– Lampau (Lance Tan)
– SMART? (Nino Sagitaro)
– The Masseuse (Tan Ce Jian)
– Voices of Azure (Emily Elizabeth Pearce)

Best Direction
– Birthday (Vikster Chew Chin Wai)
– Ninavau (Bebbra Mailin)
– Rumah Ndak Bertanah (Putri Purnama Sugua)
– The Masseuse (Tan Ce Ding)
– Weeping Birds (Chan Teik Quan)

Best Narrative Content
– Kampung Tapir (Aw See Wee)
– Ninavau (Bebbra Mailin)
– OSOM: Jangan Kena Tangkap Sudah (Adam Zainal)
– Rumah Ndak Bertanah (Putri Purnama Sugua)
– The Dying Artist (Kavivarmen Vigneswaran)

Best Digital Cinematography
– Dreamers Never Learn / Sognare (Jordan Chiam)
– Rumah Ndak Bertanah (Aidil Razali)
– Shadowplay (Praveen Kumar)
– The Masseuse (Tan Teck Zee)
– Weeping Birds (Eunice Alexander)

Best Digital Editing
– Meeting Eleanor and Rigby (Ng Jing Jer)
– Ninavau (Irwan Ahmad)
– Shadowplay (Beh Jing Qiang)
– Sibu, A Town Like No Other (Emily Yii En Li)
– Sungai Endau (Erik Moh)

Best Production Design
– Dreamers Never Learn / Sognare (Kokwei Lai)
– Katresnan Gumantung (Hendra Des Prabowo)
– Rumah Ndak Bertanah (Alhaizam Adnan)
– Shadowplay (Paul Hasham)
– The Masseuse (Leysha Al-Yahya)

Best Digital Sound Design
– Forget Me Not (Pierce Polak)
– Kampung Tapir (Sean Yap Shao Chi)
– Meeting Eleanor and Rigby (Thomas Lee)
– Shadowplay (Dustin Shah)
– The Masseuse (Mohd Azrin)

The categories of Best Young Filmmaker and Jury Merit Award will be announced at the event itself.

The Malaysian Digital Film Awards takes place on Saturday 14th December 2019 at Pawagam Mini P. Ramlee, FINAS Malaysia, Hulu Kelang.

It is a part of the Young Filmmakers Forum, featuring Ineza Roussille (M for Malaysia), Muzzamer Rahman (Prebet Sapu) and Nadiah Hamzah (Motif).

Sesi Perkongsian Bersama Dengan Panel-Panel Jemputan

Ineza Roussille
Director M For Malaysia ( PANEL )

Muzzamer Rahman
Director Prebet Sapu ( PANEL )

Nadia Hamzah
Director Motif ( PANEL )

Iki Ali
Writer Film ( Moderator )

Supported By
Kuala Lumpur Film School- KLFS
Finas Malaysia
Malaysia Digital Film Award – MDFA
Young Filmmaker Forum – YFF

Editing By – BadrulHisyam Abdul Aziz
Kuala Lumpur Film School (KLFS)

Recommended


Cinematography Schools

Documentary Film Making Basics

Documentary Film Making Techniques

Cinematic Film Making Techniques